Komu i jak może pomóc terapia Warnkego?
- Szczegóły
Metoda Warnkego może pomóc wszystkim, którzy mają trudności z zapamiętywaniem, koncentracją, rozumieniem tekstu, czytaniem lub pisaniem. Trudności te mogą wynikać z zaburzeń centralnego przetwarzania słuchowego, dysleksji, afazji lub uszkodzeń mózgu. Jest to doskonałe wsparcie dla terapii logopedycznej, pedagogicznej i słuchowej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat korzyści wynikających z regularnego stosowania metody Warnkego, zapoznaj się z pozostałą częścią tego wpisu!
Dla kogo przeznaczona jest terapia Warnkego?
Przed podjęciem decyzji o zapisaniu się na terapię Warnkego, należy zdawać sobie sprawę z jednego, istotnego aspektu - z uwagi na to, że diagnoza i terapia wymagają umiejętności rozróżniania dźwięków, ta metoda przeznaczona jest do pracy z dziećmi powyżej 6-go roku życia, młodzieżą oraz osobami dorosłymi, które nie mają poważniejszych problemów ze słuchem.
Jakie są zalety korzystania z terapii Warnkego?
Efekty działania metody Warnkego można podzielić ze względu na wiek pacjentów. W przypadku dzieci dzięki terapii poprawiają się wyniki w nauce, wiele trudności się zmniejsza lub całkowicie zanika. Uczniowie lepiej czytają, piszą, kojarzą fakty, dłużej się koncentrują i lepiej zapamiętują. Przestaje im też przeszkadzać szum w klasie. Z kolei w przypadku osób dorosłych podnosi się tolerancja na hałasy w miejscu pracy, dzięki czemu pacjenci są w stanie bardziej skoncentrować się na wykonywanych obowiązkach bez rozpraszania się.
Wspaniałe wyniki osiąga się też w pracy z ludźmi po przebytym udarze lub innych uszkodzeniach mózgu. U osób starszych metoda ta pozwala opóźnić procesy demencyjne związane z pogorszeniem słyszenia. Aparatura do metody Warnkego pozwala pracować z osobami noszącymi aparaty słuchowe.